Bezpieczny transport szczepionek przeciw koronawirusowi na europaletach EPAL

EUROPEAN PALLET ASSOCIATION e.V. (EPAL)


KOMUNIKAT PRASOWY

Bezpieczny transport szczepionek przeciw koronawirusowi na europaletach EPAL

W całej Europie wymagające temperatury kontrolowanej szczepionki przeciw COVID-19 transportowane są na poddawanych stałej kontroli jakości europaletach EPAL

Düsseldorf, 17 lutego 2021 r. – Transport i magazynowanie szczepionek przeciw COVID-19 to prawdziwe wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa logistycznego. W zależności od rodzaju szczepionki, przy transporcie musi być zachowana temperatura od -20°C do -70°C. W celu zapewnienia stabilności szczepionek podczas całego łańcucha logistycznego, konieczne jest zastosowanie opracowanych i wyprodukowanych dużym nakładem finansowym pojemników transportowych oraz specjalnych chłodziarek i zamrażarek.

Transport pojemników odbywa się na nośnikach ładunku, które w największym otwartym poolu wymiany dostępne są w milionowych ilościach i posiadają kontrolowaną jakość – na europaletach EPAL. Ustandaryzowane, produkowane zgodnie z Regulaminem Technicznym EPAL i wytwarzane z naturalnego surowca, jakim jest drewno, europalety EPAL doskonale nadają się do transportu leków w temperaturze kontrolowanej, a zwłaszcza priorytetowej podczas pandemii szczepionki przeciw COVID-19.

Temperatury na poziomie -70°C i niższe nie mają wpływu na stabilność i nośność europalet EPAL. Podczas gdy palety z tworzyw sztucznych w niskich temperaturach mogą utracić swoją elastyczność, przez co zwiększa się ryzyko pęknięć i złamań, europalety EPAL również nawet w najniższych temperaturach nadają się do transportu i składowania towarów.

Ponadto wszystkie palety EPAL są poddawane obróbce zgodnie ze standardem ISPM 15, dzięki czemu towary mogą być bezpiecznie transportowane także poza granice UE. Palety EPAL są naprawialne, nadają się do ponownego użycia, są wymienialne i poddawane recyklingowi, a tym samym zapewniają zrównoważoną i bezpieczną logistykę transportową.