Produkcja palet EPAL rośnie mimo pandemii COVID-19
KOMUNIKAT PRASOWY
W roku 2020 wyprodukowanych i naprawionych zostało łącznie 123,5 mln nośników ładunku EPAL.
European Pallet Association e.V. (EPAL)
Düsseldorf, 1 kwietnia 2021 r.
Po wzroście w ostatnich latach European Pallet Association e.V. (EPAL) również w roku 2020 odnotował wzrost produkcji palet EPAL. Pomimo wyzwań spowodowanych pandemią COVID-19 i wzrostem cen drewna, produkcja palet EPAL w 2020 r. wzrosła o 1,14% i wyniosła 97,3 mln palet (2019 r.: 96,2 mln).
Lekki spadek nastąpił w zgłoszonej liczbie naprawionych palet EPAL. W sumie jednak rok 2020 został zamknięty pod znakiem wzrostu produkcji i naprawy palet EPAL o 0,5% do łącznego poziomu 123,5 mln palet (2019 r.: 123 mln).
– W obliczu światowego załamania koniunktury spowodowanego pandemią COVID-19 ten pozytywny rozwój zasługuje na szczególną uwagę – wyjaśnia Robert Holliger, Prezydent EPAL – Zakłócenia krajowych i międzynarodowych łańcuchów dostaw były do tej pory dla producentów i użytkowników europalet EPAL nieznanym wyzwaniem, które jednak wspólnie udało się z sukcesem pokonać.
Nośniki ładunku EPAL niezbędną częścią łańcuchów dostaw w handlu i przemyśle.
Ze względu na istotną rolę logistyki paletowej, a zwłaszcza otwartego poolu wymiany palet EPAL, dla transportu towarów, wiele krajów europejskich produkcji i naprawie palet EPAL nadało znaczenie systemowe. W celu utrzymania zaopatrzenia konsumentów w artykuły spożywcze i inne towary konsumpcyjne oraz zapewnienia funkcjonowania łańcuchów dostaw dla handlu i przemysłu licencjobiorcy EPAL nieustannie, także podczas lockdownu, utrzymywali i utrzymują stałą gotowość do dostaw.
– Szczególnym dowodem zaufania jest dla nas to, że znaczna część transportu szczepionek przeciwko COVID-19 odbywa się na europaletach EPAL. Odpowiadają one najwyższym wymaganiom pod względem bezpieczeństwa i niezawodności nośników ładunku, także podczas chłodzenia w ekstremalnych temperaturach, jak jest to konieczne w przypadku szczepionek – mówi Robert Holliger.